Historia firmy Uniterm

Działalność rozpoczęliśmy na początku lat 90-tych od prac projektowych w zakresie instalacji grzewczych. W 1993 roku powstała firma instalacyjna Uniterm, która działa nieprzerwanie do dzisiaj.

Od samego początku stosowaliśmy nowoczesne i innowacyjne technologie, które w tamtych czasach dopiero zaczynały pojawiać się na polskim rynku. Naszym pierwszym poważnym wyzwaniem była kompleksowa realizacja instalacji centralnego ogrzewania w nowym budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie. Obejmowała ona zarówno projekt jak i wykonanie oraz uruchomienie systemu grzewczego. Zastosowaliśmy mało znane wówczas rozwiązania, takie jak system rozdzielaczowy, instalacja z rur z sieciowanego PE (system rura w rurze), grzejnikowe zawory termostatyczne oraz podpionowa armatura równoważąca. Zaowocowało to osiągnięciem przez CKU pierwszego miejsca w zakresie oszczędności energii wśród szkół dawnego województwa ostrołęckiego.

W roku 1996 nasza działalność rozszerzyła się o handel artykułami instalacyjnymi, kiedy to uruchomiliśmy sklep w naszym nowo wybudowanym budynku przy ul. Pułtuskiej 6 w Wyszkowie.

W roku 2003 wprowadziliśmy do oferty instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne, co roku rozszerzając zakres oferty o coraz to nowe zastosowania tych instalacji, a od roku 2005 realizujemy także zlecenia na szeroko rozumiane instalacje mechaniczne (transportu specyficznych mediów, chłodzenia maszyn itp.)

Od początku naszej działalności poszerzamy wiedzę techniczną oraz branżową, aby sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszych klientów. Celem naszym jest zapewnienie wysokiej niezawodności oferowanych przez nas rozwiązań oraz możliwie niskiego zużycia energii. Możemy się poszczycić szeroką paletą realizacji w obiektach komercyjnych, takich jak zakłady przemysłowe, obiekty handlowe i budynki biurowe oraz niezliczoną ilością realizacji instalacji CO i wentylacyjnych w domach jednorodzinnych.

PHU Uniterm W. Wargulak | ul. Pułtuska 6, 07-200 Wyszków. Tel: +48 29 7430055 © Copyright Uniterm PHU Uniterm W.Wargulak. All rights reserved.